Tanie pojemniki i kosze na śmieci – Koszenasmieci.pl

Tanie pojemniki i kosze na śmieci – Koszenasmieci.pl
Kategoria
Opis (o firmie)

Ostatnimi czasy coraz więcej się mówi o ekologii i segregacji odpadów. Niektórym się nie chce, niektórzy aż przesadzają, ale niestety w Polsce, póki co oba stanowiska są sobie równe, bo niestety nasze posegregowane, czy nie posegregowane śmieci są wywożone w jedno miejsce. Może coś po wprowadzeniu ustawy o segregacji się zmieni, ale to pokaże życie. Zajmijmy się segregacją w innych krajach w których faktycznie to działa jak trzeba i ma to sens.

Jednym z takich krajów jest Szwecja, w której ponowne wykorzystywanie surowców stoi na bardzo wysokim poziomie. Celem segregacji odpadów jest zmniejszenie wydobywania nowych surowców, w głównej mierze drzew, dzięki ponownemu wykorzystaniu, przetworzeniu odpadków zmniejszamy zużycie ropy i słodkiej wody, która w niektórych zakątkach świata jest droższa od ropy. Co za tym idzie redukujemy też emisję gazów cieplarnianych do atmosfery, a zwiększamy powierzchnie chłonną CO2, czyli roślinność zieloną.

Nie bez znaczenia jest także redukcja zanieczyszczeń stałych takich jak odpadki po rafinerii ropy naftowej, które na szczęście w większości są wykorzystywane do produkcji olejów, smarów czy asfaltu. Ciekawy system skupu butelek plastikowych posiada wspomniana wcześniej Szwecja. W każdym z większych sklepów, są specjalne urządzenia przypominające wyglądem trochę bankomaty, które po wrzuceniu butelki wydają kaucje.

Wiele najmłodszych mieszkańców Szwecji w ten sposób od najmłodszych lat uczy się segregacji, przy okazji zarabiając trochę grosza. Ciekawa rzecz, że nawet zużyty papier toaletowy da się odzyskać w prawie 99%! Na początku zostaje pierwotnie odseparowany od wszystkiego co nie zawiera celulozy, kolejno przechodzi przez maszynę rozdrabniającą, a także dezynfekującą i czyszczącą. Następnie zostaje wybielony i jest gotowy do ponownego użytku. Butelki szklane są wymywane i dezynfekowane, a stłuczone przetapiane i formowane są z nich nowe. Plastikowe najczęściej się ponownie przetapia i formuje nowe wyroby.

Strona internetowa
Telefon
733 888 555
Adres (kod pocztowy, miasto, ulica)
Aleksandra Ostrowskiego 30 53-238 Wrocław