Czy chleb jest wskazany na diecie?

chlebekDla osób przechodzących na dietę odchudzającą kluczowe jest odrzucenie z codziennego jadłospisu węglowodanów prostych – cukru, białej mąki, pieczywa, ryżu. Spożywanie powyższych pokarmów skutkuje odkładaniem się w organizmie zbędnej tkanki tłuszczonej, a tym samym kumulowaniem się nadmiaru kilogramów.

Jeśli tak ważna jest dieta uboga w białą mąkę – w jakiej postaci zjadać śniadania oraz ulubione kanapki, aby skutecznie wpłynąć na odchudzanie? Wystarczy sięgnąć po pieczywo pełnoziarniste. Zarówno piekarnie, jak i większe markety oferują szeroką gamę chlebów z mąki żytniej oraz razowej, z dodatkiem ziaren słonecznika, dyni, a nawet soi. Dieta oparta na spożywaniu wyrobów z mąki wysokiej jakości wspomoże zdrowie konsumenta, jednocześnie wpływając korzystnie na odchudzanie.

chlebek2Szukasz dobrej Piekarni z Wrocławia? Ja osobiście polecam chleby z Polskiej Ziemi s.c. – są smaczne i zdrowe. Więcej na piekarnia wrocław – http://www.zpolskiejziemi.pl/… W przypadku dokonywania zakupu pieczywa w markecie warto zwrócić uwagę na skład wyrobu, po który sięgamy. Zdarza się, iż chleb pakowany, oprócz drogocennych ziaren oraz dobrej jakości mąki, zostaje 'ulepszony’ szeregiem dodatków spożywczych – dieta powinna zawierać ten wypiek, którego skład jest jak najbardziej uproszczony. Składniki mineralne zawarte w pieczywie z pełnego ziarna przyspieszają metabolizm. Jednak nie tylko chleb wspomoże odchudzanie – podczas diety nie zapominajmy również o wartościowych kaszach.