Modne okapy w przystępnej cenie

kuchnia

Dobra wentylacja w kuchni jest najlepszą inwestycją w tego typu pomieszczeniach. Bez tego typu systemu odprowadzania i cyrkulacji powietrza, opary z gotujących się dań, często tłuste i obfite, szybko osadzają się na meblach, ścianach i suficie.

Wszechobecna wilgoć nie przynosi nic dobrego, należy się jej przede wszystkim z takich miejsc jak kuchnia, pozbywać. I to jak najszybciej. Porządny okap jest więc na wagę złota. W tym przypadku nie należy oszczędzać. Tani sprzęt wiąże się z wyższym ryzykiem awaryjności. Zainstalujmy sprawdzony i droższy, a nie będziemy borykać się z nadmiernym hałasem nawiewu, szwankującym oświetleniem i zapychającymi się co chwilę filtrami.


Co należy rozumieć przez pojęcie dobrej wentylacji. Otóż bez względu na to jak duża jest nasza kuchnia, okap spełnia nadrzędą funkcję. Filtruje powietrze, odprowadzając je sprawnie do otworu kominowego. Uporczywe i intensywne zapachy szybko opuszczą pomieszczenie kuchenne, nie pozostawiając nieświeżego i wgryzającego się we wszystko ostrego aromatu.

Gotowanie w takich warunkach będzie naprawdę przyjemnością. Wysokiej jakości okap to porządne filtry, efektywnie neutralizujące przykre zapachy, a czasem także szkodliwe opary (jeśli zdarzy się nam coś przypalić). Okap to dwa systemy filtracji powietrza. W systemie otwartym całkowicie zostaje usuwane powietrze, natomiast w systemie zamkniętym powietrze jest oczyszczane z tłuszczu i intensywnych zapachów. Który system będzie dla nas najbardziej optymalny? Najbardziej popularny jest dziś system otwarty. Otwarty zaś nie sprawdza się wszędzie. Złoty środek? To wybór okapu oferującego obie te możliwości.
Na rynku dostępne są rozmaite modele okapów, w zależności od sposobu montażu oraz konstrukcji wyróżniamy: okapy szufladowe (wysuwane), wyspowe, przyścienne oraz kominowe, wbudowane podszafkowe i uchylne.