Włoski smak w Twoim domu

W ostatnich latach możemy zauważyć zmiany w preferencjach Polaków dotyczących kawy. Okazuje się bowiem, iż coraz częściej odchodzi się od przygotowywania naparu w szklance. Coraz większą popularnością cieszy się natomiast espresso.

W związku z tym warto również zauważyć fakt, iż coraz modniejsze staje się odwiedzanie kawiarni. Bez wątpienia nie każdy z nas może sobie pozwolić na zakup ekspresu ciśnieniowego, wartego co najmniej kilkaset złotych. Nie każdy z nas posiada również odpowiednie umiejętności, aby obsłużyć tego typu urządzenie. Okazuje się jednak, iż dobra kawa nie musi pozostawać wyłącznie domeną kawiarni. W przyrządzeniu dobrej kawy w naszym domu może nam pomóc bowiem kawiarka, znana także jako moka. Jest to bardzo proste urządzenie, które można spotkać niemal w każdym włoskim domu. Pozwala ono na przyrządzenie kawy, która przypomina w smaku espresso.

Co ważne, podobnie jak w przypadku ekspresów ciśnieniowych, napar przygotowywany jest tutaj za pomocą wody przepływającej przez kawę pod ciśnieniem. W ten sposób wykorzystujemy to co w kawie najcenniejsze, jednocześnie unikając szkodliwych substancji, które powstają w przypadku zbyt długiego kontaktu kawy z gorącą wodą. Koszt zakupu kawiarki zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, dzięki czemu w każdym domu możemy zasmakować namiastki espresso.